JH duatlon propozice

Jindřichohradecký duatlon 2020 – propozice

Sestav v rodině nebo s přáteli štafetu nebo zvládni výzvu duatlonu jako jedinec a zůčastni se 3. 10. 2020 prvního Jindřichohradeckého duatlonu. Založíme tak novou sportovní tradici v našem městě.

Úvodní běh – 7,7 km
Cyklistika (trekové, MTB kolo) – 26,8 km
Závěrečný běh (pro děti a moudré osoby ve štafetě) – 2,1 km

Kdy
v sobotu 3. října 2020 – start v 11:00 hod. (prezence 9.30 – 10.30)

Kde
Prostor startu, cíle a depa je v jednom místě – Park pod GVN, Jindřichův Hradec.

Kapacita:
100 startovních pozic jednotlivci
100 startovních pozic štafeta

Pro koho
Závod je vhodný pro všestranné sportovce, kteří běhají a jezdí na kole. Trasa závodu je jednoduchá a mimořádně vhodná pro rekreační závodníky.

Štafety
Podmínkou je žena v týmu. Štafeta tedy může být tvořena dvěma nebo třemi závodníky, ale vždy musí být součástí týmu žena.

Startovné
299,- Kč – jednotlivec
399,- Kč – smíšená štafeta (podmínka je žena v týmu)

Startovné slouží pouze k úhradě nákladů spojených se závodem.

Měření
Závod bude měřen pomocí čipů. Kdo má triatlonovou gumu, vemte si prosím z hygienických důvodu svojí. Pokud jí závodník (štafeta) nevlastní, bude možno její zakoupení. Tato guma pro čipové měření zůstává závodníkovi a z hygienických důvodů se nevrací.

Registrace
Registrace je možná na tomto odkazu.

Trasy
První běh
Cyklistika
Druhý běh
Všechny trasy najednou

Bezpečnostní pokyny

  • Závodníci startují na vlastní nebezpečí.
  • Závod se jede za plného silničního provozu, zejména je třeba dbát silničního zákona.
  • Závodník potvrzuje zaplacením startovného, že všechny skutečnosti bere na vědomí, dodrží pravidla závodu a další předpisy a bude ohleduplný k ostatním soutěžícím.
  • Po celé trase platí zákaz odhazování odpadků (např. slupky od banánů, obaly od energetických gelů apod.). Vše co si do závodu vezmete s sebou si zase prosím odneste.
  • Při porušení pravidel, nesportovním chování může být závodník kdykoliv ze závodu vyloučen nebo diskvalifikován bez nároku na vrácení startovného.

Epidemiologická opatření v rámci prevence nemoci COVID-19 dle nařízení Ministerstva zdravotnictví na Jindřichohradeckém duatlonu:

 1. Ve všech prostorách duatlonového zázemí je povinné zakrytí úst a nosu. Prosíme nezapomeňte si ústenku, roušku, běžecký tunel s sebou.
  Pokud zapomenete, nebojte, myslíme na Vás a na místě si budete moci koupit jednorázovou ústenku za 10 Kč.
 2. Výdej startovních čísel bude probíhat v sobotu v den závodu od 9:00 do 10:30. Start závodu je plánován na 11:00. Prosíme při výdeji udržujte potřebný odstup.
 3. Všichni závodníci jsou dle vyhlášky hygienické stanice Jihočeského kraje povinni mít zakrytý nos a ústa nejen po celou dobu, kdy se pohybují v zázemí závodu, ale i před startem samotného závodu, kdy jsou ve startovního koridoru.
 4. Závodníci budou rozděleni do startovních vln, tak aby bylo zamezeno shromáždění většího počtu osob, než je v dobu konání závodu povoleno. Každá z těchto vln bude startovat po 50 lidech v rámci oddělených startů, které se vzájemně nepromíchávají. Do prostoru startu budou běžci vpuštěni 10 minut před startem jejich závodu.
  Předběžně je počítáno s dvěma vlnami pro jednotlivce a jednou pro štafety. Vlny budou startovat s dvouminutovým rozestupem.
 5. Po doběhu se můžete v prostoru cíle občerstvit, ale je důležité, abyste zázemí opustili v co nejkratší možné době.
 6. K dispozici budou volně dostupné dezinfekční prostředky pro závodníky, prosím využívejte je a myslete na sebe i ostatní závodníky.
 7. Občerstvovací stanice z důvodu hygienických opatřeních nebudou k dispozici. Po doběhu bude k dispozici balená voda pro každého závodníka.
 8. Vyhlašovat se budou pouze celkoví vítězové (1. – 3. místo) individuálně po doběhu – muži, ženy, štafety. Hromadné vyhlášení nebude.